PROČ?

26. únor 2009 | 17.48 |

7254d760d1703bfae4c45fa451a89bProč jsem vlastně založila další blog? Důvod je více než prostý a častý - byla jsem objevena a nechutnýmzpůsobem zneužita, pokud se to tak dá říct.

Abych začala od začátku... Tamten blog spravuju již dva roky, byl to můj první blog (tohle je, dá se říci, druhý, jeden mlhavý pokus, který vydržel pár dnů, nepočítám), takže se dá říct, že ho beru tak trochu jako své dítě, mám ho ráda, věnovala jsem mu hrozně času, svěřila mu spoustu svých nitěrných pocitů, takže by mi srdce utrhlo, kdybych ho musela úplně zrušit.

Bylo to někdy ve druháku, kdy jsme při výpočetce brali blogy, já byla na ten svůj hrdá, nechtěla jsem si zakládat další blog a "srát se" s jiným. Takhle jsem se mohla při hodinách beztrestně věnovat tomu svému, jelikož našim úkolem bylo, založit si blog, měsíc ho vést a pak ho předvést učitelce. Učitelce jsem ho tedy předvedla, velice se jí líbil - a proč by ne? Byl tvořen s láskou a narozdíl od jiných ze třídy, kteří teprve začínali, jsem měla i ucházející design. Do té doby jsem na blog psala úplně vše o svém životě - co mě štve, co mě těší, co nenávidím - vše bez přetvářky. Byl to můj obrovský koníček, věnovala jsem se tady všemu, co mě bavilo - knihy, drogy, zveřejňování vlastní tvorby a hlavně náhrada papírového deníčku. A někdy v tento čas můj odkaz vyčmuchala v té době má hodně dobrá kamarádka. Inu, byla jsem tak trochu nešťastná, zavedla menší cenzuru, ale nakonec se na ní vykašlala a jela jsem si dál. Říkala jsem si: "Proč by jí proboha měl zajímat můj blog? Vždyť nejsem žádná celebrita. Určitě jí to nezajímá."

Na blogu jsem tedy psala o svých dřívějších problémech - sebepoškozování, úzkostné stavy, bulimie, o tátovi, který měl jít na operaci se srdcem, o pokusu o znásilnění.. prostě o takových věcech, který se jen tak neříkají a já osobně bych to neřekla ani nejlepší kamarádce.

Jenže ouha - asi o tři měsíce později jsem se dozvěděla, díky kamarádovi, který se prořekl, že odkaz na můj blog rozdala naším společným kamarádům. Ona sama mi tam napsala pár hnusných anonymů, bohužel je tak hloupá, že neví, že existují IP adresy. Takže jsem si začala dávat větší pozor, občas jsem napsala smutný článek, povídky jsem zveřejňovala dál, vesměs jsem psala pravdu o tom, co cítím.

Ale jak se mi postupem času ta holka začala svým chováníma pózou protivit, začala proti mně poštvávat lidi, začala jsem si dávat čím dál tím větší pozor na pusu.

A nyní jsem ve čtvrťáku, někdy před Vánocemi mi z ní bylo už tak zle, že jsem to nemohla vydržet a odsedla jsem se od ní a tady propukla ta její obrovská nenávist ke mně. Já si jen odsedla - nechtěla jsem už dál sedět s rozmazleným a sobeckým spratkem, který si myslí, že se z ní všichni poserou. Do té doby proti mě poštvala cca 4 holky, dneska je to už půlka třídy. Zakázala našim společným kamarádům, aby se se mnou bavili, když jí neposlechli, nehorázně se na ně urazila. Dělala věci, kterých bych já v životě neudělala - mstila se, hnusně se mstila, ptž se objevil někdo, kdo se z ní neposral.

Tady začalo mé plné přetvařování na blogu (velké přetvařování se konalo už předtím, teď bylo úplné). Nemohla jsem ukázat, jestli mě něco bolí, jestli mě něco štve, nemohla jsem napsat nic proti nikomu, prostě cenzura. Jen jsem psala, jak je mi fajn.. ptž kdybych napsala, že je mi špatně, měla by určitě nehoráznou radost. Povídky jsem přestala publikovat už dávno ze strachu, že by je třeba mohla vytisknout a veřejně mě s nimi zesměšnit apod. Začala jsem na blog přispívat míň, nebavilo mě si na něco hrát, nesmět tam napsat, co si opravdu myslim, nesmět tam napsat nějakou úchyláckou nebo sexuální povídku apod.

A včerejšek ukázal, jak nehorázně ubohá je, jak je jí mrzká ubohost vlastní - jedna holka mi řekla, že rozdala mou adresu na blog většině třídě, kterou poštvala proti mně a na oddělených hodinách na kompech, kde nejsem, pokaždé otevírají mou stránku a velmi se baví nad mými články, vysmívají se, pitvoří se apod.

Měla jsem chuť napsat na blog jeden článeček, už jsem ho měla bravurně připravený na papíru, ale přítel a dvě kamarádky, které mi zbyly, mě od toho zrazovaly, že na tohle vlastně čekají, že je mám prostě ignorovat. A asi mají pravdu, ačkoliv má chuť zveřejnit ten článek je obrovská.

Tak jen.. abyste věděli.. PROČ.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: PROČ? lucinka®svetu.cz 26. 02. 2009 - 19:19
RE: PROČ? koktejlka®pise.cz 26. 02. 2009 - 19:45
RE: PROČ? lucni-kviti 26. 02. 2009 - 19:55
RE: PROČ? surielem 02. 03. 2009 - 13:55