Belgie

24. březen 2009 | 14.59 |

Tak jsem konečně tu, mí drazí věrní =).

Co je tedy nového? Nejhlavnější je onen výlet, který se konal minulý týden. S mým milým a ještě s jedním klukem, který je na vozíčku, jsme se zúčastnili soutěže na dvorku.eu a vyhráli výlet do Belgie. (Vyhrálo to celkem 15 lidí z celé ČR). Výlet to byl opravdu krásný, nádherný nezapomenutelný. Sice mi krapet chybělo soukromí (na pokoji jsme byli jen my dva, ale museli jsme být pořád s vozíčkářem a ještě s přítelovo učitelem, ne že by nám něco přikazovali, či zakazovali, ale příteli bylo prostě blbý, abychom byli spolu pořád zalezlí na pokoji, takže tam jsme byli bohužel jen minimálně =( ), ale mohlo být taky hůř, no, třeba by nám mohli zakázat, abychom spolu byli na pokoji, ale to bych si pěkně vyřvala, přeci jen nám není 15, ale 19 a podle zákona jsme dospělí, že?

Viděli jsme toho plno. První den byla dvouhodinová zastávka v Lucemburku, tam je naprosto nádherná katedrála, byla jsem z ní naprosto unešená, bylo tam teplo, nebyla tam cítit vlhkost ani plíseň, prostě úplně něco jiného, než na co jsem zvyklá. Mít takovýto "kostel" doma, tak budu klidně chodit na mše, ale když mě někdo nutí do toho plesnivého, ponurého a vlhkého kostela TADY hrající pohřební místě, tak mám k tomu až odpor, možná to zní ošklivě, rouhavě, ale nemůžu si pomoct. Tamta katedrála... úplně jsem ztratila dech a ta uklidňující hudba, co tam hrála...

Poté jsme tedy přijeli do Bruselu, kde jsme se ubytovali a za chvíli už jsme vyrazili do centra města - ooo jak nádherná radnice, ooo jak nádherně vše vypadá v nočním světle, plno krámků, cizí slova, ohleduplní lidé, smějící se lidé apod. Šli jsme na večeři s ředitelkou něčeho, nevím prostě přesně čeho =) a mluvila jen anglicky a francouzsky, takže to bylo fakt fajn =D. Byli jsme v nějaké luxusní restauraci a já byla jaksepatří vyvalená, to víte, burani se někam dostali =D.

Druhý den jsme se byli podívat do Atomia, jeli jsme do městečka Gent a do Brug - malebnější městečko jsem snad v životě neviděla, aneb jak píši průvodci: středověké městečko, ve kterém se zastavil čas a zde jsme také nakoupili proslulé belgické pralinky.

Třetí den byla návštěva Evropského parlamentu a večeře s europoslankyní paní MUDr, Zuzanou Roithovou, MBA.

A další den se už bohužel jelo domů =(. Když jsem se v pátek pět ráno dostala do postele, hrozně jsem se rozbrečela, takovým zajíkavým pláčem, jak se mi hrozně nechtělo do tý odporný školy k těm sviním, jak se mi hrozně stýskalo po té Belgii, příteli a absolutní volnosti.

Uff, nějak mě tyhle vzpomínky vyplivly, takže pro dnešek budu končit.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Belgie myosotis®pise.cz 24. 03. 2009 - 15:21
RE: Belgie ugisha 24. 03. 2009 - 21:14
RE: Belgie koktejlka®pise.cz 25. 03. 2009 - 19:42
RE: Belgie marieke* 26. 03. 2009 - 13:02
RE: Belgie surielem 26. 03. 2009 - 17:53
RE: Belgie lk 27. 03. 2009 - 17:48